September 2021 GCSE Admissions Open

GCSE چیست؟

در انگلستان، GCSE مخفف General Certificate of Secondary Education است. این مدرک مورد تایید مدارس و کالج‌ها است و از نظر کارفرمایان اعتبار بالایی دارد. این دوره عمدتا شامل مطالعه تئوری واحدهای درسی است اما برخی از دروس شامل کار عملی نیز می‌باشند. این دوره‌ها معمولاً تمام وقت هستند و در مدارس، کالج‌ها یا دانشگاه‌های انگلستان ارائه می‌شوند. دوره‌های GCSE بسیار متنوع هستند و در بیش از 60 موضوع ارائه می‌شوند.

اکثر دانش‌‌آموزانی که در دوره GCSE شرکت می‌کنند نوجوانان 14 تا 16 هستند اما تمام افراد در سنین مختلف مجاز به شرکت در این دوره‌ها می‌باشند. دانش‌آموزان در پایان سال تحصیلی یازدهم می‌توانند در این دوره‌ها ثبت نام کنند. شما می‌توانید در دوره‌های GCSE در هر رشته‌ دلخواه اعم از رشته‌های آکادمیک و رشته‌های شغل محور شرکت کنید.

Separator

شرایط تحصیل در دوره‌های GCSE در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی

• نمره IELTS: 5 (نمره IELTS مورد نیاز ممکن است در هر مدرسه متفاوت باشد.

) • دارای 8 سال سابقه تحصیلی (پایه یازدهم)

Separator

در دوره GCSE مجاز به انتخاب چند درس هستم؟

علاوه بر پنج درس اجباری دوره‌های GCSE در انگلستان، مدارس باید حداقل یک دوره از دوره‌های مجاز را ارائه دهند. همچنین موسسات موظف هستند که در صورت تمایل دانش‌آموز به او اجازه دهند که در یک ترم از هر چهار دوره مجاز تحصیل کند. چهار دوره مجاز عبارتند از:

• هنر (هنر و طراحی، موسیقی، رقص، تئاتر و هنرهای رسانه‌
ای) • طراحی و فناوری (حوزه الکترونیک، فناوری غذایی، گرافیک، مواد مقاوم، سیستم‌ها و کنترل، پارچه و طراحی
محصول) • علوم انسانی (جغرافیا و تاریخ)
• زبان خارجی مدرن (فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی و غیره)


دروس اختیاری قابل ارائه در دوره GCSE در هر مدرسه متفاوت است. ممکن است تحصیل در برخی از دروس مجاز نباشد و برخی دروس دیگر (زبان‌های خاص، مانند زبان آلمانی) اصلاً ارائه نشوند.

Separator

آزمون‌های GCSE در انگلستان چگونه است؟

Separator

برای اخذ مدرک GCSE، شما عمدتا در امتحانات کتبی و براساس فعالیت کلاسی مانند انجام پروژه، کارهای عملی، کارهای هنری، انجام آزمایش و تحقیقات در طول دوره ارزیابی می‌شوید.

Separator

سیستم نمره دهی در آزمون GCSE در انگلستان

نمرات آزمون GCSE شما نشان می‌دهد که مجاز به تحصیل در دوره‌های A-Level هستید یا خیر. علاوه بر این، نتایج آزمون GCSE روی آینده شغلی شما نیز تاثیر گذار است. برای کار در اکثر شغل‌ها و تحصیل در دوره‌های عالی، نمرات شما در حداقل پنج درس بایستی بین 4 تا 9 باشد. شاید این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که سیستم نمره دهی GCSE در انگلستان چگونه است. اخیراً، دولت انگلستان سیستم نمره دهی A * تا G را به سیستم عددی 9 تا 1 تغییر داده است تا ارزیابی مهارت‌های دانش‌آموزان آسان‌تر شود. نمره 9 عالی و 1 کمترین نمره است. در سیستم نمره دهی جدید، دو نمره قبولی وجود دارد، 4 که به آن (standard pass) و 5 که به آن (strong pass) می‌گویند. این بدان معناست که حداقل نمره قبولی در دروس GCSE، نمره 4 است.

Separator

نمرات GCSE من باید در چه حدی باشد تا بتوانم در دانشگاه‌های انگلستان تحصیل کنم؟

آزمون GCSE در انگلستان یکی از مهمترین امتحاناتی است که دانش‌آموزان قبل از ورود به کالج یا دانشگاه در آن شرکت می‌کنند. نتایج این آزمون بر آینده دانش‌آموزان تأثیر زیادی دارد. حداقل نمره لازم برای تحصیل در بسیاری از رشته‌های دانشگاهی نمره 4 یا (C در سیستم نمره دهی قدیمی) در 5 درس GCSE است. در برخی از دانشگاه‌ها نمره مورد نیاز 5 یا 6 (A یا A *) است. برای تحصیل در دوره‌های خاص برخی کالج‌ها نمره شما در آزمون GCSE بایستی 6 یا بیشتر (A یا A *) باشد. برای تحصیل در اغلب دانشگاه‌ها، نمره GCSE مورد نیاز در دروس زبان انگلیسی، ریاضیات و حداقل یک درس در حوزه علوم حداقل 4 (C یا بالاتر) است.

Separator

بعد از دریافت مدرک GCSE

آینده شغلی و تحصیلی افرادی که در انگلستان مدرک GCSE دریافت کرده‌اند بسیار درخشان است.

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر انگلستان را دارید ممکن است در دروس خاصی به مدرک GCSE نیاز داشته باشید. برای تحصیل در اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌ها به نمرات A * - C در پنج درسGCSE از جمله انگلیسی و ریاضیات نیاز دارید. از دیگر شرایط تحصیل در موسسات برتر انگلستان داشتن مدرک A-Level است.

Separator

دوره‌های عملی GCSE در انگلستان

هدف دوره‌های عملی GCSE در انگلستان ترغیب دانش‌آموزان به استفاده از دانش و درک خود از یک موضوع به روشی عملی است.

آزمون این دوره‌های عملی براساس همان روش ارزیابی در آزمون آکادمیک GCSE است. لازم به ذکر است که در این دوره‌ها، فعالیت عملی دانش‌آموز بر نمره نهایی او تاثیر بیشتری می‌گذارد. در برخی موارد دانش‌آموز بایستی تحقیقاتی را درمورد موضوع مربوطه انجام دهد و در انتها یک نمونه کار ارائه دهد.

مشابه دوره‌های آکادمیک GCSE، بعد از گذراندن این دوره‌های عملی نیز می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان اقدام کنید.

Separator

دوره‌های کوتاه‌مدت GCSE در انگلستان

دوره‌های کوتاه‌مدت GCSE در انگلستان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دانش‌آموز برای انتخاب دروس و نحوه تحصیل آزادی بیشتری دارد. مدت زمان این دوره‌ها، نصف دوره‌های تمام‌وقت GCSE است اما از لحاظ استانداردها مشابه همان دوره‌ها هستند. . با این حال، شما می‌توانید این دوره‌ها را به صورت فشرده و در سه ترم پشت سر بگذارید یا اگر سرعت یادگیری شما کمی کندتر است، می‌توانید زمان خود را مدیریت کنید و دروس این دوره را در فواصل مختلف مطالعه کنید.

همچنین، آن دسته از دانش‌آموزان که سرعت یادگیری آن‌ها تندتر است می‌توانند در دوره‌های کوتاه‌مدت شرکت کرده و در دروس بیشتری مانند زبان دوم تحصیل کنند. اگر به هر دلیل برای شرکت در دوره‌های تمام‌وقت GCSE وقت کافی ندارید، این دوره‌های کوتاه‌مدت برای شما مناسب‌تر هستند.

مشابه دوره‌های تمام‌وقت، بعد از اتمام این دوره نیز می‌توانید مسیر تحصیلی خود را مشخص کنید. با این حال، ممکن است برای شرکت در برخی دوره‌های A-Level ملزم به گذراندن دوره تمام‌وقت GCSE باشید.

Separator

IGCSE چیست؟

IGSCE مخفف International General Certificate of Secondary Education است. مدرک این دوره یکی از محبوب‌ترین مدارک بین‌المللی در سطح دبیرستان است و معادل مدرک GCSE در انگلستان، fifth form یا پایه 11 در کشورهای مختلف جهان است.

دوره‌های IGCSE در انگلستان برای دانش‌آموزانی طراحی شده است که انگلیسی زبان اول آن‌ها نیست. قدمت این دوره‌ها تقریباً سه دهه است و چون برخلاف دوره GCSE که فقط در انگلستان ارائه می‌شود، در چند کشور جهان تدریس می‌شوند، برای دانشجویان بین‌المللی معادل دوره GCSE در انگلستان است.

مطالبی که در دوره IGCSE تدریس می‎شوند بیشتر در سطح مطالب دوره O-Level (سال اول دوره A-Level) است تا GCSE. بنابراین امتحانات این دوره سخت‌تر و دقیق‌تر است.

Separator

مقایسه IGCSE و GCSE در انگلستان

از آنجا که دوره IGCSE برای دانشجویان سراسر جهان طراحی شده است، در محتوای این دوره تفاوت‌هایی وجود دارد. به عنوان مثال، شکسپیر که یکی از دروس الزامی واحد انگلیسی دوره GCSE است و همه دانش‌آموزان باید این درس را مطالعه کنند، در دوره IGCSE یک درس اختیاری است.

آزمون GCSE ممکن است فقط در انگلستان برگزار شود، در حالی که آزمون IGCSE تقریباً در همه کشورهای جهان و همچنین انگلستان برگزار می‌شود.

همچنین توجه کنید که با توجه به قوانین انگلستان شما مجاز به گذراندن دوره‌های آنلاین GCSE نخواهید بود. اما می‌توانید در دوره‌های آنلاین IGCSE ارائه شده در موسسات آموزشی مختلف شرکت کنید.

آزمون GCSE در انگلستان فقط در ماه می و ژوئن برگزار می‌شود. اما آزمون IGCSE ممکن است در ماه‌های اکتبر یا نوامبر نیز برگزار شود. در هند، آزمون IGCSE در ماه مارس نیز برگزار می‌شود.

ارزیابی نهایی دوره‌های IGCSE شامل فعالیت کلاسی نیست که این تغییر در ارزیابی دوره‌های جدید GCSE در انگلستان نیز اعمال شده است.

به غیر از مواردذکر شده، تفاوت چندانی بین این دو دوره وجود ندارد. بسیاری از مطالب درسی این دوره‌ها یکسان و اعتبار هر دو مدرک تحصیلی از نظر تمام کالج‌ها ، دانشگاه‌ها و کارفرمایان نیز به یک میزان است.

Separator

فرم GCSE Pre-Application

لطفاً تمام بخش‌های فرم زیر را با دقت پر کنید تا درخواست شما در اسرع وقت مورد بررسی قرار بگیرد. پر کردن بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده‌اند، الزامی است.

This enquiry form is protected by Google reCAPTCHA, Privacy Policy and Terms of Service apply.